web tasarım

Prefabrik Konut Alacaksanız, Bunlara Dikkat Edin

2018-07-18

 

Uygun bütçeli ve dayanıklı bir ev satın almak istiyorsunuz; ancak beğendiğiniz prefabrik ev modelini iyi araştırdınız mı? Kullanılan malzemeler ya da depreme dayanıklılığı tespit edildi mi? Bu gibi soruların prefabrik evinizi almadan önce mutlaka cevaplarını araştırın.

 

 

·      Prefabrik evinizde hangi malzeme kullanıldı, biliyor musunuz?

Çok beğendiğiniz ya da hayalini kurduğunuz bir prefabrik yapı beğendiniz fiyatı da tam da planladığınız gibi. Peki, malzeme kalitesini araştırdınız mı? Uzmanlar prefabrik konut alırken fiyat bilgisinden önce prefabrik yapının malzemesinin araştırılması gerekliliğini belirtiyor.

 

Yapının güvenliği ve dayanıklılığı sağlayan sacın malzemesi önemlidir. Paslanmaz galvaniz malzemeden sacın kullanılması ve sacın kalınlığı prefabrik konut alacakların ilk araştırması gereken konuların başında gelmektedir.

 

·       Prefabrik konutun üreticisini araştırdınız mı?

Mutlaka üretici firmayı sorgulayın, internetteki yorumları da okuyabilirsiniz. Firmanın satış sonrası destek hizmeti nasıl? Böyle bir hizmeti var mı? Yapılarının arkasında duruyorlar mı?

 

Çakır Prefabrik olarak müşterilerimiz taleplerini bizlere ulaştırdıkları andan itibaren sorumluluk alanımız başlıyor. Yapı montajından sonra da sorumluluğumuz artarak devam ediyor. Çakır Prefabrik imzası taşıyan her prefabrik yapı firmamızın uzun süre garanti kapsamındadır.

 

·       Prefabrik evin donanımı ve yapımı standartlara uygun mu?

Prefabrik konutun sadece temeli ya da çelik konstrüksiyonun değil, aynı zamanda elektrik ve tesisat alt yapısının uluslararası standartlarda üretilmiş olması önemli. Eğer üretici firmaya ulaşamıyorsanız mutlaka bu konuya hakim uzman kişilerden gerekli bilgilendirmeyi isteyin.

 

·      Yapının malzeme kalitesi tamam peki bulunduğu ortama uygun bir projelendirme mi?

Beğendiğiniz prefabrik yapının malzeme kalitesi uzun yıllar sizi memnun edecek düzeyde olabilir; ancak değerlendirilmesi gereken bir önemli nokta daha var. Prefabrik yapınızın projelendirmesinde çevresel faktörler dikkate alınmış mı? İklim koşulları, kar yükü, nem, yağmur gibi durumlarda dayanıklı mı? Üretici firma ile iletişime geçip mutlaka bu kriteri de sorgulamanızı tavsiye ediyoruz.

 

·      Beğendiğiniz prefabrik yapıyı diğer konutlar ile kıyaslayarak karar verin.

Alacağınız prefabrik ev uzun yıllar size ev sahipliği yapacak. Bu sebeple mutlaka beğendiğiniz yapıya denk başka prefabrik konutlarla karşılaştırın ve inceleyin.

Yukarıda saydığımız başlıca önemli kriterleri geçerek satın alacağınız prefabrik ev hem size uzun yıllar problem çıkarmayacak hem de dayanıklılığı ile can güvenliğinizi de garanti edecektir.

 

HABERLERE GERİ DÖN