web tasarım

Depreme Dayanıklı Konut Herkesin Hakkı

2018-07-18

Türkiye deprem kuşağında yer alan bir ülkedir. Ülkemizdeki her yapı da bu sebeple depreme dayanıklı olmalıdır. Fakat bilinçsizce inşaatı yapılan onlarca bina, yaşadığımız deprem afetlerinde yıkıldı. Birçok kişi hayatını, ailesi ve evlerini kaybetti. Bunları bir daha yaşamamak için depreme karşı önlemimizi alabiliriz. Bu önemlerin ilk başında; evimizin, okullarımızın, hastanelerimizin, ofislerimizin prefabrik yapı olmasından geçmektedir.

 

Çakır Prefabrik ekibi sizlere çeliğin en iyisini kullandığı prefabrik yapı modelleri ile konforlu mekanlar inşa etmeye devam ediyor. Prefabrik konut montajlarında önceliğimiz; zeminin ve prefabrik evin montajı yapılacak bölgenin bütün özelliklerini çıkarmak. Böylelikle çok daha güvenli yapılar, bölgeye en uygun şekilde kurulabilmektedir.

 

Prefabrik yapılar depreme dayanıklı mı?

Prefabrik yapıların, yaklaşık 8,5 şiddetindeki depremlere karşı dayanıklı olduğu bilimsel çalışmalar tarafından kanıtlanmış durumda. Çakır Prefabrik profesyonel kadrosu, prefabrik konut montajının her bir sürecinde de gerekli ön çalışmaları yapıyor ve dört mevsim dayanıklı, depreme karşı sağlam konutlar inşa ediyor.

 

Prefabrik yapıların depreme dayanıklılığının bir başka kanıtı, Türkiye’nin prefabrik konutları ilk 99 depremi ile duymaya başlamış olmasıdır. Deprem afeti sonrası, depremzedeler için pratik ve hızlı kuruluma olanak verecek bir yapısı bulunan aynı zamanda her türlü yağmur, çamura ve olası artçı depremlere karşı dayanıklılığı esas alan yapı arayışını girilmişti. Uzmanlar ise sonunda prefabrik yapılarda fikir birliğine vararak, depremzedelerin uzun süre prefabrik konutlarda yaşamlarını sürdürmelerine imkan sağlamıştı.

 

Çakır Prefabrik olarak, çelik yapılardaki üstün tecrübelerimizi sizler için depreme dayanıklı prefabrik konutlara aktarıyor, her türlü talep ve ihtiyacınıza yönelik yapı montajı sağlıyoruz.

 

Güvenli Konutlar için Prefabrik Ev Modelleri

Sağlam prefabrik yapılar için Çakır Prefabrik kadrosuyla iletişime geçin. İhtiyaçlarınızı belirleyelim, taleplerinizin analizini yapalım. Size, prefabrik yapı piyasasının en uygun fiyatlarını, kaliteli çelik konstrüksiyon malzemesiyle birlikte sunalım.

 

Deprem bölgesindeyseniz prefabrik yapıdan şaşmayın

Prefabrik yapılaşma hızla yayılıyor. Betonarme yapıların sıklıkla tercih edildiği ülkemizde, çelik konstrüksiyona sahip yapıların sağlamlığı fark edilmeye başlandı. Böylelikle de prefabrik konutlara talep de aynı oranda yükseldi.  

 

Ülkemizde deprem afetlerini tekrar yaşamamak, sevdiklerimizi kaybetmemek için prefabrik yapılaşmaya gidelim ve hem ailelerimizin hem de bütün ülkemizin vatandaşlarının hayatlarını güvenceye alalım.

 

HABERLERE GERİ DÖN