web tasarım

5 Soruda Prefabrik Evler

2018-07-18

Prefabrik yapılar hakkında müşterilerimizden en çok yöneltilen ilk beş soruyu sizin için hazırladık.

 

 

1-   Prefabrik yapıların kullanım alanları nereleridir?

 

Prefabrik yapılar, kolay montaj ve sağlamlığı bir arada bulundurduğu için bir çok farklı alanda oldukça fazla tercih edilmeye başladı. Başta konut gereksinimi karşılamak üzere Çakır Prefabrik olarak prefabrik ev tasarımlarımız bulunuyor. Ayrıca kullanım alanlarının yoğun olduğu ve ihtiyaçlara cevap verememeye başlayan hastane, okul, belediye binaları gibi kamusal alanlarda da prefabrik yapılarla oldukça sık karşılaşmaya başladık.

 

2-    Prefabrik ev sahibi olmak istiyorum, istediğim şekilde mimarisini yapabiliyor musunuz?

 

Çakır Prefabrik olarak müşterilerimizin taleplerini her zaman en pratik ve sorunsuz şekilde karşılamaya özen gösteriyoruz. Birçok farklı mimariye hitap eden prefabrik yapımız olduğu gibi, müşterilerimizin de beklentisini karşılayacak ölçüde mimari çalışmalar yapabiliyoruz.

 

İstenilen prefabrik yapının en fazla iki kat koşulu bulunmak ile beraber, yapı montajı öncesi de mutlaka bölge analizi de gerçekleştiriyoruz.

3-    Hava koşullarının farklı olduğu bölgelerde ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz, prefabrik evler her türlü iklime uygun mu?

 

Prefabrik konutlar gönümüzde, her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmektedir. Çakır Prefabrik olarak, yapılarımızın montajından önce mutlaka prefabrik evin yer alacağı bölgenin iklim koşullarını araştırıyoruz. Havanın sıcak, nemli ya da soğuk hava koşullarına uygun izolasyon ve mantolama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Çok soğuk havanın hakim olduğu bölgelerde, prefabrik ev modellerine ilave kaplama yaparak, izolasyonu kuvvetlendirmiş oluyoruz.

 

4-     Prefabrik ev modellerinin bakımı nasıl gerçekleştirilir?

Prefabrik evlerin montajı bittikten sonra Çakır Prefabrik ekibi size ön bilgilendirme yapıyor. Prefabrik konutunuzun kullanımına dair, ömrünü uzatabileceğiniz birçok bilgiyi size sunuyor. Örneğin, duvarlara monte edeceğiniz her çeşit dekoratif ürün için kullanmanız gereken çividen, evinize dair bilmeniz gereken teknik bilgilere kadar ekibimiz size iletiyor.

 

5-     Prefabrik konutların kullanım ömürleri ne kadar?

Gittikçe daha fazla tercih edilen prefabrik ev modellerinin ömrü gerçekleştirilen çalışmalar ve malzeme üretimindeki gelişmeler sayesinde her geçen gün artırılmaktadır. Her prefabrik yapıda kullanılan malzeme kalitesinin aynı olmadığı varsayılır ise ortalama 40 - 50 senelik ömürleri olduğunu belirtebiliriz.

Çakır Prefabrik olarak prefabrik konutlarımızda satış sonrası teknik desteğimiz ve garantisi sürmek ile beraber, her ürünümüzün üretiminde uluslararası sertifikalar ve standartlarda üretim yapmaktayız. Bu sebeple, Çakır Prefabrik yapıları 50 seneden çok uzun süre kullanılabilmektedir.

 

HABERLERE GERİ DÖN